Street art
iniciativa

Umělecké ztvárnění tématu emisí z osobní automobilové dopravy je v plném proudu a my už se nemůžeme dočkat, až se s příšerkou setkáte v ulicích.

Znáte úsloví „člověk míní a pán Bůh mění“? S problémy jsme se potýkali již v přípravné fázi a bohužel jsme museli nakonec ustoupit od původního konceptu. A jak to tak většinou v životě chodí, přes kopance a facky osudu, umělecké ztvárnění tématu dostalo nový a mnohem lepší rozměr, než jsme původně zamýšleli, seznámili jsme se za zajímavými a inspirativními lidmi a díky tomu se nám otevírají další možnosti jak s naší příšerkou pracovat i do budoucna po ukončení projektu.

Michal Cimala, známý český sochař a designér, je patronem uměleckého happeningu. Michal pro kampaň vytvořil základní koncept, propůjčil svůj ateliér a udal směr, jakým by se mohl projekt vyvíjet. Propojil nás s Petrem Voříškem, Tomášem Havránkem a Ondřejem Svobodou, učiteli ze Střední odborné školy uměleckořemeslné v Praze, kteří oživili příšerku a přinesli další nápady. Učitelé se svými studenty trávili svůj volný čas v dílně nebo ateliéru a příšerce brousili zuby a pilovali drápy. Štafetu dále předali Ondřeji Hercíkovi, duší graffiti umělec a otec Mean Machine Garage, který příšerku oblékl tak, abyste ji na našich silnicích nepřehlédli.

V následujících dnech potkáte bolavou a nemocnou příšerku v ulicích. Naše příšerka bude mít ovšem výhodu před ostatními příšerkami, které běžně potkáváte v provozu a nevíte o nich, protože bude vidět! Věříme, že vás naše kampaň osloví a společnými silami se nám naši příšerku povede i uzdravit. Sledujte nás a my vám řekneme kdy a jak započneme léčebnou kúru. 

Velmi si ceníme ochoty všech umělců a dalších zapojených do uměleckého happeningu, jsme moc rádi, že nám s příšerkou pomohli, vážíme si započaté spolupráce a těšíme se na další setkání v rámci uzdravení příšerky!

Příšerka v pražských ulicích

Street art, výroba 25. 10. 2022

IMG_3090