ČT24: Vrchní soud zrušil verdikt ve sporu DEKRA vs. Fleischhans

Soud prvního stupně Fleischhanse dříve potrestal mimo jiné za poškození dobrého jména společnosti. Vrchní soud ale tento verdikt zrušil. „Uložil soudu prvního stupně, aby se zabýval otázkou, zda to jednání naplňuje znaky nekalé soutěže,“ uvedl právní zástupce Fleischhanse Karel Šindelka.

Paradoxem je, že před soudem prvního stupně Fleischhans současně prokázal, že software Dekry pro měření emisí bylo možné prolomit a data v protokolech s negativním výsledkem kontroly přepisovat na pozitivní. „Bylo prokázáno, že (…) bylo, lze snadno získat heslo k databázi, kterou software využívá, a následně libovolně měnit její obsah, a to i takovým způsobem, jenž vedl ke změně údajů o provedených měřeních emisí,“ uvedl tehdy Krajský soud v Praze.

„Neprokázal, že by k tomu kdy fakticky došlo, to znamená, že by někdy ten sofware byl zneužitelný,“ tvrdí právní zástupce společnosti Dekra Ivan Houfek.

Fleischhans se však nadále odvolává na data z ISTP. „Z ročního srovnání z konkrétní stanice společnosti Dekra se stanicí jiné státem pověřené technické zkušebny u stejného typu aut vyplývá, že vlastně v 98 procentech případů k emisní zkoušce vůbec nedošlo a to tak, že u všech pěti lidí, kteří pracují na Türkově ulici na Dekře. A když se podíváte ve srovnání TÜV Nord, ti tři technici šlapali podle předpisu celý rok,“ popsal Fleischhans.

Celý článek i s videem z reportáže na ČT 24 najdete zde

Všechny články